РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755809<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чернієнко О. І. 
Особливості синтезу термостабільних електропровідних порошків алмазу в системі Mg-Zn-B-C : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. І. Чернієнко; НАН України, Ін-т надтверд. матеріалів ім. В. М. Бакуля. - Київ, 2017. - 20, [1] c. - укp.

Присвячено вирішенню важливої науково-технічної задачі - встановлення особливостей синтезу термостабільного електропровідного алмазного порошку методом спонтанної кристалізації в системі Mg-Zn-B-C. Установлено, що в сплавах системи Mg-Zn-B, одержаних протягом 1 хвилини за температури 1250 °С та тиску 3 ГПа за концентрації бору у вихідній суміші 17-72 % (ат.), основними фазами є електронна сполука Mg51Zn20та аморфний бор, що утворюють структуру з пластинчастих зерен металів, між якими рівномірно розміщений бор. Гранична розчинність бору в розплаві Mg-Zn обмежена низьким значенням і залежить від співвідношення вмісту магнію та цинку. У разі концентрацій бору в шихті системи Mg-Zn-B-C, нижчих розчинності в розплаві, його атоми входять як домішки заміщення в гратку синтезованих кристалів алмазу і надають їм електропровідності акцепторного типу. У разі концентраціяй бору у вихідній шихті, які перевищують розчинність бору в розплаві, відбувається утворення дисперсної системи. Дисперсні частинки бору беруть участь у формування включень в алмазних кристалах, але не впливають на їх загальну електропровідність. Досліджено показник міцності та коефіцієнт термостабільності алмазних порошків. Показано, що крива залежності показника міцності має мінімум (при концентрації бору 20 % ат.), а коефіцієнт термостабільності збільшується з підвищенням концентрації бору. Розподіл міцності зерен за навантаженням руйнування коректно описується функцією Вейбулла, визначено показники міцності алмазних порошків та довірчі інтервали для їх значень. Установлено, що використання алмазного порошку, одержаного в даній системі, для абразивної обробки поверхонь деталей із сапфіру дає змогу підвищити продуктивність та якість обробки порівняно з порошком, одержаним у системі Ni-Мп-С.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430453 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського