РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755823<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Альшева А. О. 
Лінгвопрагматичні особливості перекладу електронного гіпертексту (на матеріалі "Вікіпедії") : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.16 / А. О. Альшева; Держ. закл. "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського" . - Одеса, 2017. - 18 c. - укp.

Досліджено електронний гіпертекст з точки зору його перекладу. На основі паралельних статей українською та німецькою мовами із вільної он-лайн енциклопедії "Вікіпедія" проаналізовано лінгвопрагматичні особливості перекладу електронного гіпертексту. Матеріалом дослідження виступили вже існуючі переклади, а також результати перекладацької практики в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка в період з 2013 по 2015 роки. Підсумовано теоретичні розвідки у галузі лінгвістики, присвячені тексту, дискурсу та, зокрема, Інтернет-дискурсу. Розглянуто існуючі тлумачення термінів "гіпертекст", "електронний гіпертекст", "квазігіпертекст" у лінгвістиці та перекладознавстві. Вперше до українського перекладознавства введено поняття "електронний гіпертекст" та запропоновано його дефініцію. Описано особливості функціонування в електронному гіпертексті суто текстових категорій нелінійності, мультимедійності, інтерактивності та ін., які релевантні для його перекладу. Виявлено композиційні одиниці та структурні елементи електронного гіпертексту, що функціонують як одиниці перекладу. Зауважено, що електронний гіпертекст розглянуто в контексті теорії дискурсу. Виділено та описано основні жанри Інтернет-дискурсу. Визначено, що електронний гіпертекст "Вікіпедії" є втіленням епохи другого вебу. Наведено оцінювання якості перекладів паралельних текстів та запропоновано оптимальні стратегії для перекладу електронних гіпертекстів українською та німецькою на мовному та композиційно-текстовому рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Ш143.24-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430467 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського