РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000755949<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волошина О. В. 
Отримання та характеристики сполук REAO4 (RE - рідкісноземельний елемент, A - V, Nb, Ta) для сцинтиляційних застосувань : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / О. В. Волошина; НАН України, Ін-т монокристалів. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Досліджено люмінесцентні та сцинтиляційні характеристики матеріалів на основі сполук із загальною формулою REAO4 (RE - рідкісноземельний елемент, A - V, Nb, Ta). Методом твердофазного синтезу без використання високотемпературного розчинника одержано танталоніобати ітрію та гадолінію у повному концентраційному ряду заміщення Nb5+ / Ta5+. Визначено вплив катіонного заміщення Nb5+ / Ta5+ у матриці танталату на люмінесцентні та сцинтиляційні характеристики змішаних кристалів RENbxTa1-xO4 де RE = Y або Gd, x = 0 - 1. Зокрема показано, що при заміщенні танталу на ніобій у матриці танталатів спостерігається збільшення світлового виходу - лінійне у випадку гадолінієвої серії та нелінійне для ітрієвої серії зразків. Методом Чохральського одержано кристали ванадатів ітрію та гадолінію зі світловим виходом, енергетичною роздільною здатністю на 662 кеВ і часом загасання люмінесценції після рентгенівського збудження, відповідно 6300 фот. / МеВ, 16,1 %, 15 мкс для YVO4 та 12000 фот. / МэВ, 15,7 %, 13 мкс для GdVO4. Порівняно з еталоном, в ролі якого використовувався кристалічний зразок GSO:Ce (Gd2SiO5:Ce), досліджувані кристали продемонстрували значно повільнішу люмінесценцію та відносний світловий вихід 59,7 % і 99,8 % для YVO4 та GdVO4 відповідно. Ванадат гадолінію вперше запропоновано в ролі сцинтиляційного матеріалу. Вперше методом Чохральського одержано кристал танталоніобату гадолінію, що демонструє наступні сцинтиляційні характеристики: світловий вихід 1400 фот. / МеВ, тобто близько 700 % відносно еталону PWO (PbWO4), та головний компонент часу загасання люмінесценції 17 нс, що подібний до часу загасання люмінесценції PWO (10 нс). Показано, що характеристики одержаних матеріалів дозволяють розглядати їх у ролі важких сцинтиляторів для реєстрації високоенергетичних часточок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.531,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430663 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського