РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ігнатов А. О. 
Обгрунтування параметрів технології і технічних засобів підготовки стовбура свердловини до цементування обсадної колони : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.10 / А. О. Ігнатов; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Дніпро, 2017. - 19 c. - укp.

На підставі аналізу та узагальнення лабораторних та промислових досліджень доведено, що кавернозність є головним чинником зниження якості цементного каменю в затрубному просторі стовбура свердловини. Визначено напрямки вдосконалення процесу цементування свердловин, серед яких найбільш ефективними є видалення або переведення в інертний стан глинисто-шламових кавернозних відкладень. Розглянуто вплив глинисто-шламових відкладень на технологічні властивості цементного розчину та показники міцності цементного каменю. Виявлено характер дії кожного з чинників, які визначають спрямованість і хід процесу формування кавернозних відкладень. Встановлено, що інтегральною характеристикою ступеня заповнення каверн є величина кута укосу шламових відкладень. Запропоновано принципово нові конструкції пристроїв підготовки стовбура свердловини до цементування обсадної колони, зокрема з лопатевим робочим органом. За результатами стендових і теоретичних досліджень обгрунтовано необхідність застосування гвинтової поверхні для утворення контуру лопаті і визначено її основні раціональні геометричні параметри. Встановлено дійсні форми руху потоку рідини крізь лопатеву систему та його взаємодії із глинисто-шламовими кавернозними відкладеннями. Проведені виробничі випробування підтвердили достовірність встановлених теоретичних і стендових характеристик пристрою для підготовки стовбура свердловини до цементування.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430726 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського