РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756023<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Манзюк М. В. 
Йодометричне визначення благородних металів : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / М. В. Манзюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Розширено відомості про властивості благородних металів при їх взаємодії з калій трийодидом. Уперше експериментально доведено, що диспропорціонування йоду, яке зазвичай спостерігається у лужних середовищах, проходить і в кислому середовищі внаслідок зсуву рівноваги реакції при створенні малорозчинних осадів MeIm та Me(IO3)m для іонів Hg22+, Hg2+ і Ag+, та осаду MeIm для іонів PdCl42-, AuCl4- і PtCl62-. Детально досліджено електрохімічними методами взаємодію Pt(IV) з KI у середовищі сірчаної кислоти й уперше показано, що за наявності у розчині церій(IV) сульфату, як індикатору, осадження платини(IV) у вигляді PtI4 відбувається швидко та згідно зі стехіометрією. Обгрунтовано доцільність використання двох титрантів KI та KI3 в аналізі бінарних сумішей Au(III)-Pt(IV) та Pd(II)-Pt(IV) із використанням індикатору Ce(SO4)2 та застосуванням для фіксації точки еквівалентності потенціометричного та біамперометричного титрування. Методом ЯМР 195Pt спектроскопії досліджено стан гексахлороплатинату у присутності церій(IV) сульфату та встановлено, що хімічний зсув, який спостерігається при зміні концентрацій сірчаної кислоти та Ce(SO4)2, обумовлений безперервною реорганізацією структури розчину. За результатами проведених досліджень виявлено переваги використання калій трийодиду для визначення благородних металів із фіксацією точки еквівалентності методами потенціометричного та біамперометричного титрування. Показано, як залежно від реакційної здатності металів можливе визначення Pd(II) або Au(III) у присутності Pt(IV). Завдяки використанню в ролі індикатору Ce(SO4)2 збільшено експресність визначення Pt(IV) калій йодидом. Зазначено, що запропоновані методики аналізу сумішей Pt(IV)-Pd(II), Pt(IV)-Au(III) з використанням двох титрантів - KI та KI3 - дозволяють визначати метали без їх попереднього розділення. Розроблені методики характеризуються експресністю, доступністю та простотою виконання, апробовані при аналізі модельних розчинів і вторинної сировини. Новизну й оригінальність методик потенціометричного та біамперометричного визначення платини і паладію без попереднього розділення їх сумішей підтверджено патентом України на корисну модель і впроваджено в аналітичну практику лабораторії "Втордрагмет" (м. Дніпро).


Індекс рубрикатора НБУВ: Г442.23 Йд-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430676 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського