РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756068<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Русакова Г. В. 
Низькотемпературні мікромеханічні властивості нових ультрадрібнозернистих і наноструктурних матеріалів : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Г. В. Русакова; Національна академія наук України, Фізико-технічний інститут низьких температур імені Б. І. Вєркіна. - Харків, 2017. - 24 c. - укp.

Вирішено проблеми з'ясування механізмів пластичної деформації та руйнування представників двох важливих класів консолідованих наноматеріалів - фулериту С70 і нанокристалічного титану, отриманого методом кріовальцювання, а також ультрадрібнозернистих сплавів Al-Li та AZ31 (Mg-З ваг. % А1, 1 ваг. % Zn, 0,2 ваг. % Мn), отриманих за допомогою різних способів інтенсивної пластичної деформації. Методом мікроіндентування вивчено основні закономірності мікропластичності зазначених матеріалів в інтервалі температур 77-300 К. Принципову новизну мають результати, одержані у випадку вивчення фулериту С70: визначено основну систему ковзання (0001)[1120]; одержано температурну залежність мікротвердості в інтервалі 77-350 К, на якій виявлено особливість у вигляді злому при температурі Т = 276 К орієнтаційного фазового перетворення "деформована гексагональна щільноупакована гратка → моноклінна гратка"; встановлено та докладно вивчено анізотропію пластичної течії при індентуванні та дислокаційні механізми пластичної деформації. Одержано і проаналізовано залежності мікротвердості за Віккерсом полікристалічного титану від чистоти, ступеню кріовальцювання, розміру зерна в межах від 10 мкм до 35 нм і температури. Встановлено білінійний характер залежності мікротвердості титану ВТ1-0 від розміру зерна в координатах Холла-Петча. Оцінено активаційні параметри дислокаційної пластичної деформації під індентором вивчених матеріалів. Найбільш вірогідними перешкодами для руху дислокацій, незалежно від розміру зерна, є локальні бар'єри - домішкові атоми та дислокації лісу. Показано, що процес зміцнення титану в результаті низькотемпературного вальцювання проті¬кає з насиченням, що представляє інтерес з точки зору оптимізації режиму термомеханічної обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21, 022 + В376.3, 022 + В368.3, 022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського