РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756072<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Моісеєнко Д. М. 
Форма постсоціалістичної держави: поняття, класифікація, тенденції розвитку : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д. М. Моісеєнко; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2017. - 20 c. - укp.

Наведено результати теоретико-правового дослідження форми постсоціалістичної держави, а саме: перехідної від радянсько-соціалістичної держави до соціальної, демократичної та правової держави. Висвітлено сучасний стан наукової розробки проблеми та окреслено теоретико-методологічні засади дослідження. Визначено поняття "перехідна держава", "постсоціалістична держава", їх взаємозв'язок. Досліджено поняття "форма держави", розглянуто різні підходи до його визначення, типологізації. Виявлено особливості, притаманні перехідній державі саме у її постсоціалістичній формі. Удосконалено та розширено понятійно-термінологічний апарат теорії держави та права шляхом введення в науковий обіг терміна "міктократія" та поняття "міктократична форма держави" для позначення змішаної форми держави, яка об'єднує у своєму змісті елементи таких типів форми держави, як "монократія" та "полікратія". На основі аналізу форм 32 постсоціалістичних держав (враховуючи Україну) виявлено, що залежно від співвідношення в них "монократичних" та "полікратичних" елементів виокремлюються чотири види міктократичної форми: 1) форма початкового лібералізаційного типу; 2) міктократична форма консервативного типу; 3) міктократична недосконала форма прогресивного типу; 4) міктократична форма прогресивного типу. Окреслено загальні тенденції розвитку форми перехідної держави, розкрито зміст форми перехідної постсоціалістичної української держави та визначено основні напрями її трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.33 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430576 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського