РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756220<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вергун С. І. 
Жандармські поліційні управління залізниць України: організаційні основи та регіональні аспекти діяльності (1868-1917 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. І. Вергун; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

На основі опрацювання архівних матеріалів та великого масиву опублікованих та неопублікованих джерел досліджено функціонування інституту транспортної жандармерії залізниць України. Визначено основні етапи становлення жандармських поліційних управлінь залізниць (ЖПУЗ) та підконтрольних їм жандармських поліційних відділень залізниць (ЖПВЗ) в Україні, зміни їх службових повноважень відповідно до внутрішньополітичного становища країни. Установлено особливості кадрового забезпечення інституції. Досліджено джерела фінансування створення нових ЖПУЗ на залізницях України. Визначено, що у підпорядкуванні транспортної жандармерії залізниць для підвищення рівня безпеки у різні періоди функціонували спецпідрозділи: кінологічна служба, високомобільні загони швидкого реагування на залізницях, агентурний відділ. У роки Першої світової війни військовослужбовці ЖПУЗ отримали найбільш широкі повноваження за весь час існування інституту, а кадровий штат транспортної жандармерії залізниць був найчисельнішим серед усіх підрозділів ОКЖ. Транспортна жандармерія залізниць протягом 49 років свого функціонування на залізницях українських губерній відігравала важливу роль у правоохоронній системі Російської імперії. Жандарми ЖПУЗ та ЖПВЗ неодноразово попереджали терористичні акти на залізницях та в зонах залізничного відчуження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)5-621.145.207

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430934 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського