РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756349<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фещук О. М. 
Срібляста парша картоплі та заходи щодо обмеження її розвитку в умовах Полісся України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / О. М. Фещук; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 21 c. - укp.

Викладено результати досліджень біології збудника Helminthosporium solani Durieu & Mont., ступеня ураження і його поширення, методів контролювання хвороби. Наведено заходи боротьби з хворобою, норми та строки внесення хімічних і біологічних препаратів. Парша срібляста картоплі (збудник - гриб Н. solani Durieu & Mont.) поширена по всій зоні Полісся України й уражує рослини на всіх етапах онтогенезу, особливу шкідливість виявляє в період зберігання картоплі. Оптимальні умови для проявлення захворювання складаються за температури 18-22 0 С, вологості 90-95 % і pH 5,5-6,5. Гриб Н. solani Durieu & Mont. безпосередньо впливає на ріст і розвиток картоплі - знижує схожість, пригнічує розвиток рослини картоплі, зменшує вихід високоякісних бульб і знижує їх врожайність. Джерелом інфекції сріблястої парші можуть бути як хворі насіннєві бульби, так і грунт, який містить інфекцію. Розвиток сріблястої парші пов'язаний з погодними умовами у період вегетації та зберігання картоплі. Можливий прояв латентної форми захворювання. Парша срібляста є первинною хворобою, яка сприяє зараженню бульб іншими більш агресивними патогенами - бактерією Pectobacterium carotovorum Gardan і грибом Fusarium oxysporum Snyder & Hansen; втрати врожаю сягають 28 %. Найбільший приріст врожаю картоплі забезпечують препарати Престиж т.к.с. і Фітодоктор п., відповідно, 19,6 і 10,8 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 парша + П491.151.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського