РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756518<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікітін А. В. 
Блістерінг феритно-мартенситної сталі та заліза під дією потоку частинок низькоенергетичної водневої плазми : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. В. Нікітін; Нац. акад. наук України, Нац. наук. центр "Харків. фіз.-техн. ін-т" . - Харків, 2017. - 24 c. - укp.

Подано результати дослідження явищ блістерингу та трещіноутворення та встановлення закономірностей їх розвитку під дією потоків частинок з низькоенергетичної водневої плазми в феритно-мартенситній сталі ЕП- 450 і модельному матеріалі - залізі, а також виявлення структурних факторів, що сприяють пригніченню тріщиноутворення. Встановлено температурні і дозові залежності виникнення блістерів і тріщин в сталі ЕП-450, вивчено вплив деформації на виникнення та перебіг цих процесів, а також вплив вихідної структури на розвиток і пригнічення блістерінга в феритно-мартенситній сталі. Визначено особливості ерозії поверхні α-заліза і сталі ЕП-450 під впливом потоків частинок з низькоенергетичної водневої плазми. Показано, що температурні інтервали розвитку водневого блістерінга і водневої крихкості (ВО) практично збігаються для феритно-мартенситних сталей. Кореляція трендів температурних залежностей явищ ВО і блістерінгу свідчить, що механізми їх розвитку визначаються дифузійною рухливістю та активністю водню, температурою і міцністю матеріалу (границями міцності і плинності). Встановлено, що сфероїзація і зменшення розмірів карбідів М23С6 і карбонітридів по межах зерен за традиційної термічної обробки призводить до зниження, а наявність інертного газу (гелій або аргон) до посилення захоплення водню та окрихчення кришок блістерів. Вперше показано, що блістерінг і утворення тріщин вноситимуть найбільший внесок в деградацію структури феритно-мартенситної сталі коли температура поверхні буде знижуватись до значень ~ 373 К, що може мати місце під час аварійної зупинки термоядерного реактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.062.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431338 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського