РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756574<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федоренкова Л. І. 
Механізми насичення металів та сплавів у нерівноважних умовах електролітної плазми з підвищеними швидкостями нагріву та охолодження : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Л. І. Федоренкова; Дніпров. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпро, 2017. - 21 c. - укp.

Дисертація присвячена вивченню механізму насичення металів і сплавів з використанням джерела високих енергій (електролітного нагріву) з метою виявлення закономірностей і нових можливостей при одержанні покриттів на металах і сплавах з більш якісними характеристиками. Досліджено кінетику утворення прикатодного шару та визначено його роль в стабілізації умов насичення і прискоренні процесів дифузії на катоді. Представлено результати експерименту та розрахункові дані по фізичних характеристиках процесів у прикатодній зоні та впливу структурних складових насичуючого середовища, неоднорідного за будовою та складом, на стабілізацію процесу електролітного нагріву і швидкість насичення в умовах електролітної плазми. За розрахунками одержано криві розподілу для водню і бору, які вказують на те, що енергетичні характеристики частинок змінюються в залежності від температури та відстані від катода. Розроблено механізм дифузії під дією локальної температури. В нерівноважних умовах електролітної плазми на поверхні металів і сплавів утворюється дифузійний шар, до складу якого входять нанорозмірні бориди, гідриди алюмінію різних модифікацій. Показано структурні та фазові перетворення у сплавах на основі заліза під дією електролітної плазми, а також утворення оксидного шару з багатофазною структурою на поверхні армко-заліза. Встановлено, що зносостійкість алюмінієвих зразків збільшується в 3 - 6 разів в залежності від режиму обробки та складу сплаву. Дифузійний шар, одержаний на алюмінії, підвищує корозійну стійкість зразків в 1 н. розчині соляної кислоти в 1,5 - 2 рази, а в 1н. розчині луги - в 1,1 - 4 рази в залежності від режиму насичення.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378 в641,022 + В333.225 в641,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського