РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756595<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стойко О. М. 
Трансформація політичних інститутів у сучасних перехідних суспільствах : автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.02 / О. М. Стойко; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2017. - 32 c. - укp.

Концептуалізовано комплексний підхід до трансформації політичних інститутів у перехідних суспільствах, в якому акцент робиться на формі державного правління та партійній системі з урахуванням дієздатності держави та особливостей конституційного процесу. Виділено та проаналізовано чотири основних підходи до дослідження політичних інститутів у рамках неоінституціоналізму (економічний, теорія раціонального вибору, історичний (культурологічний), соціально-політичний та структурний). З'ясовано їх розуміння джерел зміни інститутів. Визначено та проаналізовано об'єктивні (соціально-культурні, економічні, персональні (чинник еліт), міжнародні, інституційні) та суб'єктивні чинники, які відіграють особливу роль у ході трансформації політичних інститутів. Виділено чотири періоди у дослідженнях форм державного правління та спростовано тезу про небезпечність президентської форми для постсоціалістичних країн. Встановлено наявність стійкого зв'язку між зміною режиму та прийняттям нової конституції у постсоціалістичних країнах. З'ясовано недоцільність як надто швидкого, так і пізнього прийняття конституції. Виділено й охарактеризовано такі ознаки інституціоналізованої партійної системи: низький рівень персоналізації; ідеологічна структуризація партійного спектра; низька виборча волатильність; низький рівень фрагментованості партійної системи; сильна вкоріненість партій у суспільстві; високий ступінь організаційного розвитку партій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431416 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського