РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756884<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткалик О. М. 
Особливості порушень функціонального стану гепатобіліарної системи та прогнозування їх розвитку у дітей з запальними захворюваннями кишечника : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. М. Ткалик; Нац. акад. мед. наук України, Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Присвячено питанням вивчення порушень функціонального стану гепатобіліарної системи та прогнозування ризику їх розвитку у дітей з запальними захворюваннями кишечника. Вивчались особливості порушень стану гепатобіліарної системи у дітей з хворобою Крона (ХК) та виразковим колітом (ВК) залежно від активності, тривалості захворювання та варіанта терапій особливості ліпідного обміну, мікробіоти кишечника, поліморфізму генів детоксикації, структурно-функціонального стану гепатобіліарної системи та жорсткості паренхими печінки. Порушення функціонального стану печінки встановлено у 45 % дітей з ХК та 45,3 % -з ВК. Установлено взаємозв'язок частоти підвищення показників цитолітичного та імуно-запального синдрому з активністю ХК (р < 0,001) та показників цитолізу, холестазуйімуно-запального синдрому з активністю, поширеністю коліту та варіантом терапії у дітей з ВК (р < 0,05). У 8,5 % дітей з ВК діагностовно хронічні захворювання печінки (первинний склерозуючий холангіт, автоімунний гепатит, гранулематозний гепатит, жовчокам’яна хвороба, неалкогольний стеатогепатит). У 72,5 % пацієнтів з ХК та 63,75 % - з ВК встановлено порушення ліпідного обміну за рахунок підвищення ЛПДНЩ, коефіцієнта атерогенності та зниження ЛПВЩ. У хворих з ХК та ВК мало місце порушення спектру жирних кислот у вигляді підвищення у плазмі крові НЖК та в мембранах еритроцитів ПНЖК (переважно омега-6) (р < 0,05). У всіх дітей з ХК та ВК установлено порушення мікробіоти кишечника у вигляді зниження кількості Bifidobacterium, Lactobacillus та встановлено взаємозв'язок між підвищенням рівня трансаміназ та зниженням Bifidobacterium< 61gTa Lactobacillus< 51g (p < 0,05). Доведено взаємозв'язок порушення функціонального стану печінки (підвищення трансаміназ) з не функціональним ТТ -генотипом гену третьої фази детоксикації MDR1(С3435Т) (р = 0,02). У 50 % дітей з ВК та 37,7 % дітей з ХК у дітей мало місце підвищення жорсткості паренхіми печінки. Установлено прямий кореляційний зв'язок між показником жорсткості паренхіми печінки активністю захворювання (PCDAI) -т = 0,4 (р = 0,02), фекальним кальпротектином - т = 0,54 (р= 0,01), тимоловою пробою - т = 0,3 (р = 0,05) у дітей з ХК та АЛТ (т = 0,37, р = 0,03), ГТТ (т = 0,25, р = 0,04), ACT (т = 0,24, р = 0,04) у дітей з ВК. Установлено предиктори порушення функціонального стану печінки у дітей з ХК та ВК. Розроблено алгоритм ранньої діагностики та моніторингу порушень функціонального стану гепатобіліарної системи у дітей з ХК та ВК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.5 + Р733.413.301.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського