РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мельник А. В. 
Статеві особливості метаболізму сірковмісних амінокислот і гідроген сульфіду та їх зв'язок зі станом серцево-судинної системи (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 03.00.04 / А. В. Мельник; Нац. акад. мед. наук України, Ін-т герІонтології ім. Д. Ф. Чеботарьова. - Київ, 2017. - 40 c. - укp.

Присвячено вивченню статевих особливостей обміну сірковмісних амінокислот і H2S в нормі та у разі гіпергомоцистеїнемії, їх зв’язку зі станом серцево-судинної системи та експериментальному обгрунтуванню нових підходів щодо корекції стать-асоційованої патології серця та судин. Установлено, що статеві чинники відіграють важливу роль в регуляції метаболізму сірковмісних амінокислот і H2S в тканинах щурів. У самців активність ферментів деградації гомоцистеїну, цистеїну та утворення H2S в печінці вірогідно менша, що асоціюється з більшим вмістом гомоцистеїну, цистеїну та нижчим рівнем H2S в крові, порівняно з самками. Поряд з цим у самців в міокарді та аорті реєструється менша активність H2S-синтезуючих ферментів, більша швидкість деградації H2S та менший рівень H2S, ніж у самок. Статеві особливості метаболізму сірковмісних амінокислот і H2S асоціюються з різною резистентністю серцево-судинної системи самців та самок щурів до пошкоджень. Введення тіолактону гомоцистеїну у самців викликає більш істотне зростання в сироватці крові вмісту гомоцистеїну, цистеїну, зменшення рівня H2S та більш виразні порушення обміну сірковмісних амінокислот і H2S в тканинах, що асоціюється з вищим кардіо- та вазотоксичним ефектами, порівняно з самками. Застосування геністеїну за цих умов зменшує рівень гомоцистеїну, цистеїну та підвищує вміст H2S в сироватці крові, протидіє порушенню обміну сірковмісних амінокислот та H2S в органах щурів, виявляє антиоксидантний, кардіопротекторний та ендотеліотропний ефекти як у самців, так і у самок. У той самий час введення кверцетину не має гіпогомоцистеїнемічного та гіпоцистеїнемічного ефекту, не впливає на метаболізм сірковмісних амінокислот в печінці, а за іншими ефектами значно поступається геністеїну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.65 + Р252.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431816 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського