РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756915<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рум'янцев Ю. В. 
Концептуально-методологічні засади протидії вчиненню корупційних правопорушень службовцями органів місцевого самоврядування : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Рум'янцев; Міжрегіон. Акад. упр. персоналом. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Вперше в сучасній вітчизняній науці адміністративного права проведено спеціальне комплексне дослідження концептуально-методологічних засад протидії вчиненню корупційних правопорушень службовцями органів місцевого самоврядування (ОМС). Актуалізовано проблему пошуку новітніх концептуально-методологічних засад протидії вчиненню корупційних правопорушень службовцями ОМС. Зазначено, що корупція - це не лише протиправне діяння, це негативне соціальне явище, що руйнує державу, її національну безпеку. Проблему протидії корупційним правопорушенням, що вчиняються службовцями ОМС, досліджено в різних аспектах (історичному, термінологічному, правовому, концептуальному та методологічному). Зосереджено увагу на психологічному аспекті обраної проблематики. Характерним саме в Україні є схвалення суспільством стрімкого, протизаконного матеріального збагачення, тобто у деяких випадках корупційні дії чиновників не лише не засуджуються, а й схвалюються. Запропоновано ряд заходів, що мають новітні концептуально-методологічні підходи до протидії вчиненню корупційних правопорушень службовцями ОМС. Заходи поділено на стратегічні та тактичні. Стратегічним заходом є формування загальнонаціональної ідеології неприйняття корупційних дій, тобто засудження громадськістю корупційних дій. На тактичному рівні запропоновано: по-перше, надати більшу самостійність і незалежність територіальним одиницям, із метою підвищення їх авторитету у громаді; по-друге, самостійне прийняття рішень представниками територіальної громади реально покаже спроможність здійснення розпорядчих функцій тією чи іншою особою; по-третє, дасть можливість формувати апарат службовців в ОМС із числа місцевих громадян, але за принципом розділення бізнесу та представництва громади в ОМС. Проаналізовано практику зниження ризиків корупції у зарубіжних країнах. Сформульовано пропозиції адаптації позитивного зарубіжного досвіду застосування адміністративних заходів із метою протидії корупції в ОМС. Запропоновано зміни до чинного законодавства, які мають забезпечити неухильне дотримання законів службовцями ОМС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-7 + Х819(4УКР)072.892

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського