РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000756943<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Варенікова О. В. 
Збірник ''Шевченко та його доба'' (1925, 1926) у контексті розвитку шевченкознавства к. XIX - 30-х років XX століття : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / О. В. Варенікова; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Здійснено аналіз збірників ''Шевченко та його доба'' 1925, 1926 років, авторами яких були провідні шевченкознавці того часу С. Єфремов, П. Филипович, О. Гермайзе, М. Новицький, О. Новицький, П. Рулін, А. Лобода та ін. Визначено домінантні вектори розвідок зазначених авторів, з'ясовано їхню тематику та проблематику, проаналізовано вплив наукових здобутків учених на розвиток подальшого шевченкознавства. Наголошено, що вже з кінця XIX століття вивчення постаті Т. Шевченка виявляло свою багатовекторність: серед предметних площин тогочасних досліджень визначалися народність митця, фольклорність, романтизм, тематичні дихотомії ''мужик / інтелектуал'', ''християнин / атеїст'', ''українськомовний / російськомовний'', ''поет / художник'', зв'язки поета з видатними людьми та прогресивними товариствами, що розглядаються у збірниках за провідним методологічним принципом - аналізувати не тільки автора та його творчість, але й усе, що з ним пов'язано (самого письменника, його найближче оточення та його історичну добу). Визначено вплив означених розвідок на дослідження сучасних учених і виходячи з цього - окремі новації шевченкознавчого дискурсу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т. Г. 4,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського