РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757096<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кущ М. М. 
Морфофункціональна характеристика кишечнику свійських гусей : автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / М. М. Кущ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 42 c. - укp.

Наведено нові дані щодо закономірностей постнатального морфогенезу кишечнику гусей, а також щодо особливостей його будови за дії кормової депривації, геліогеомагнітних факторів і кормової добавки гумілід. Установлено, що найбільш інтенсивно абсолютна маса і довжина кишечнику гусей великої сірої породи збільшується впродовж першого тижня. Найбільш інтенсивно процеси морфогенезу кишечнику гусей відбуваються в ранній постнатальний період і характеризуються збільшенням величини його макро- і мікроструктур. Найбільш стабільними мікроструктурами кишечнику є глибина і ширина крипт, а також щільність ворсинок. До ентеросимпатичної нервової системи гусей належать два сплетення - м’язової оболонки і підслизове. На відміну від ссавців вузли і тяжі сплетення м’язової оболонки в гусей знаходяться не між внутрішнім і зовнішнім шарами м’язової оболонки, а в її зовнішньому шарі. Незважаючи на значне збільшення з віком товщини стінки кишечнику, середня кількість вузлів сплетень не збільшується по всій довжині кишечнику вміст ендокриноцитів змінюється, виявляючи два максимуми. За кормової депривації у кишечнику гусей зменшується загальна кількість ендокринних клітин, причому в більшій мірі - популяція Ес-клітин. Порівняно з гусьми середньої породи (горьківської), в гусей важкої породи (легарт) були більшими абсолютна і відносна маса, а також загальна довжина кишечнику. У дванадцятипалій кишці гусей важкої породи були більшими такі морфометричні показники: висота і площа поверхні ворсинок, глибина крипт, площа поверхні слизової оболонки, кількість і площа гангліїв нервових сплетень, а також кількість ендокриноцитів. Згодовування гуміліду сприяло збільшенню живої маси гусенят, а також довжини, абсолютної і відносної маси кишечнику, у дванадцятипалій кишці - збільшенню висоти і площі поверхні ворсинок, зменшенню глибини крипт. Кількість аргентафінних ендокриноцитів дивертикулу Меккеля має високий зворотній корелятивний зв’язок із площею лімфоїдних вузликів і крипт, висотою і шириною складок. Добова кількість ентерохромафінних клітин кишок має ритмічний і синхронний характер активності, має тісні кореляції з дією геліогеомагнітних факторів, що свідчить про їх суттєвий вплив на функціональний стан кишечнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-273.90 + П683.2-455.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432083 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського