РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757247<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Друкаренко В. В. 
Магнітна сприйнятливість порід осадового чохла та нафтогазоносність Чернігівського сегменту Дніпровсько-Донецького авлакогену : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В. В. Друкаренко; НАН України, Ін-т геофізики ім. С. І. Субботіна. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Викладено результати лабораторних досліджень магнітної сприйнятливості та густини порід осадового чохла та кристалічного фундаменту Борківської, Борзнянської, Строївської, Ніжинської, Гужівської, Петрівської, Зорківської та Савинківської свердловин, пробурених в північно-західній частині ДДА, в межах якої знаходиться Чернігівський сегмент. Показано приуроченість сильномагнітних порід до границь структурно-формаційних комплексів, їх зв'язок з перевідкладенням магнітних мінералів та з магматичною і вулканічною діяльністю. Експериментально показано можливість новоутворення магнітних мінералів або їх трансформацію при температурному впливі на насичені вуглеводневим флюїдом породи, тобто генетичний зв'язок областей підвищених значень намагніченості зі шляхами міграції і накопичення вуглеводнів. Виявлено інтервали з розущільненими породами з підвищеними значеннями магнітної сприйнятливості в 5 свердловинах. Ці інтервали можуть бути маркерами проходження вуглеводнів, що підтверджується припливами флюїдів на сусідніх з Борзнянською, Строївською та Зорківською свердловинами площах. Підтверджено, що виділені зони в межах осадового чохла пов'язані з магнітними джерелами в кристалічному фундаменті, а також з глибинними розломами і тектонічним швом Херсон - Смоленськ, що дає можливість розглядати їх в якості перспективних на вуглеводні, а самі розломи як підвідні канали. Встановлені закономірності зміни магнітної сприйнятливості та густини, а також результати експериментальних досліджень в комплексі з іншими геолого-геофізичними даними запропоновано використовувати як локальні прогнозні критерії нафтогазоносності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР)344 + Д453.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432304 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського