РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757319<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сторож Л. А. 
Біотехнологія функціональних фосфопептидів з білків казеїнового комплексу коров'ячого молока : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 03.00.20 / Л. А. Сторож; Нац. акад. аграр. наук України, Ін-т продовол. ресурсів. - Київ, 2018. - 20, [1] c. - укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологію виробництва біологічно активних фосфопептидів з протеїнів казеїнового комплексу коров'ячого молока. Як субстрати було виділено ряд фосфопротеїнів з коров'ячого молока в умовах, які мінімально впливають на їх структуру і хімічний склад. Отримано два препарати загального казеїну (ізоелектричним осадженням і осадженням у системі "вода - білки молока - пектин"). Шляхом ексклюзивної хроматографії виділено фосфопротеїн β-СN-5Р, а диференційним осадженням в комбінації із специфічним протеолізом рекомбінантним хімозином - суміш фосфопротеїнів, яка включає фракції αS1-CN-ХP і αS2-CN-ХP. Для обгрунтовання способу протеолітичного розщеплення фосфопротеїнових попередників було використано протеолітичні препарати: папаїн, трипсин, хімотрипсин, нейтральну протеазу. Отримані результати свідчать про доцільність використання як субстрату загального препарату фосфопротеїнів молока та протеолітичного препарату панкреатину для отримання природних біоактивних фосфопептидів. Досліджено вплив на вихід фосфопептидів значення фермент-субстратного співвідношення, pH і температури. Визначено умови, які забезпечують високий вихід, а також утворення природних біологічно активних фосфопептидів (pH 7,9; 37°С; співвідношення "фермент : субстрат" - від 1 : 100 до 1 : 140). На основі проведених досліджень розроблено технологічну схему виробництва біологічно активних фосфопептидів, проведено її апробацію у промислових умовах. Отриманий препарат біоактивних фосфопептидів охарактеризовано за молекулярно-масовим розподілом. Встановлено, що більше 52 % фосфопептидів мають молекулярну масу 700 - 1 500 Да. Експериментально встановлено, що виділені фосфопептиди здатні гальмувати ріст ракових клітин: людської гліобластоми U373 та людської аденокарциноми НеLa.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л959.1 + Л987

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432901 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського