РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757379<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мутенко Г. В. 
Гени afs-, aco- та adpA-родин, задіяні у плейотропній регуляції вторинного метаболізму Streptomyces ghanaensis АТСС14672 : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Г. В. Мутенко; Нац. акад. наук України, Ін-т харч. біотехнології та геноміки. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

У геномі S. ghanaensis АТСС14672 містяться структурні й регуляторні гени синтезу двох низькомолекулярних сигнальних сполук, що належать до бутиролактонного й авенолідного рядів. Нокаут гена acogh (імовірно задіяний у синтезі сигнальних молекул авенолідного ряду в S. ghanaensis) блокує продукцію моеноміцинів цим штамом; делеція гена afsAgh, котрий залучений у синтезі бутиролактонів, порушує формування цим штамом повітряного міцелію на багатих середовищах, але не має впливу на синтез антибіотиків. Мутація в гені acogh має складний характер впливу на продукцію моеноміцинів, що не пов'язано зі значними змінами транскрипції ключових генів синтезу цих антибіотиків. Вплив цих генів на морфогенез та синтез антибіотиків може опосередковуватися плейотропними регуляторами родини AdpA. Дикий тип, а також низка мутантів Streptomyces ghanaensis та S. lividans за генами синтезу бутиролактонів та антибіотиків колонізують поверхню коренів модельних рослин Hordeum vulgare та Lycopersicon esculentum. Виявлено низку умов, за яких досліджувані штами стрептоміцетів впливають на морфометричні показники рослини Hordeum vulgare. Опрацьовано новий метод виявлення колонізації ризосфери актиноміцетами на основі гена глюкуронідази gusA (uidA). 1,4-бутиролактон, який є найпростішим аналогом природних гамма-бутиролактонів стрептоміцетів, у мілімолярних концентраціях пригнічує ріст томатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*44 + Е40*444*725.313

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432787 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського