РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757418<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Одарчук І. В. 
Клініко-патогенетичні особливості пієлонефриту на тлі міхурово-сечовідного рефлюксу у дітей раннього віку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / І. В. Одарчук; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2018. - 21 c. - укp.

Досліджено клінічні особливості та параклінічні показники активності запального процесу, маркерів фіброзоутворення, поліморфних варіантів гена трансформуючого фактора росту B1 (TGF-B1) у позиціях -509СТ і +869СТ при пієлонефриті на тлі міхурово-сечовідного рефлюксу (МСР) у дітей раннього віку. Встановлено, що МСР є одним із основних факторів ризику розвитку пієлонефриту в дітей раннього віку. Визначено, що основу клінічної картини запалення нирок у дітей раннього віку склали сечовий (100 (100 %) дітей), інтоксикаційний (84 (84,03 ± 7,17 %) дітей) і диспепсичний (35 (35,04 ± 5,12 %) дітей) синдроми. Встановлено, що загальноприйняті показники активності запального процесу не мають достовірних відмінностей при первинному та вторинному пієлонефриті. Натомість пієлонефрит на тлі МСР супроводжується активністю запального процесу зі зростанням рівня прокальцитоніну (ПКТ), моноцитарного хемоаттрактантного протеїну 1 (МХП-1) у сироватці крові хворих, що відповідно у 2,5 та 1,2 разу вище порівняно з показниками дітей із первинним пієлонефритом. Виявлено високі показники таких профібротичних маркерів, як галектин-3 та TGF-B1 при наявності МСР у малюків, що відповідно в 2,8 та 1,53 разу вище порівняно із показниками дітей, хворих на первинний пієлонефрит. Також реєструвались високі показники профібротичних маркерів у обстежених із вторинним пієлонефритом (ВПН), у яких РКІ був вище за 0,17 у порівнянні з дітьми, у яких показник РКІ був у межах норми. Діти-носії генотипу С-509С та Т+869Т гена TGF-B1 мають важчий перебіг захворювання та гіперпродукцію сироваткового TGF-B1, аніж гетерозиготи та гомозиготи Т-509Т та С+869С. На підставі одержаних досліджень розроблено алгоритм діагностичних заходів, що спрямовані на виявлення розвитку фібротичних змін при пієлонефриті на тлі МСР у дітей раннього віку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112 + Р733.696.56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432826 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського