РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757592<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кац С. В. 
Синтез макробіциклічних та псевдомакробіциклічних комплексів 3d-металів з піразолоксимним реберним фрагментом : автореф. дис. ... канд. хім наук : 02.00.01 / С. В. Кац; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Дисертація присвячена синтезу макробіциклічних та псевдомакробіциклічних комплексів на основі 3-ацетилпіразолоксиму, дослідженню будови, спектральних та магнітних властивостей отриманих сполук. Визначено умови для синтезу гібридного макробіциклічного комплексу Fe (II) клатрохелато-скорпіонатного типу, а також псевдоклатрохетних комплексів Fe(II), Со(ІІ), Мn(ІІ) та Zn(II) з (NH)3...Cl трис- піразольним псевдоапікальним фрагментом. Синтезовано та охарактеризовано 5 нових лігандів та 10 координаційних сполук. Координаційні сполуки охарактеризовано методами масс-спектрометрії, ІЧ, ЕПР, ЯМР та електронної спектроскопії, магнетохімічного та рентгеноструктурного аналізу. Рентгеноструктурні та спектральні дослідження показали, що в псевдоклатрохелатних комплексах Fe(II), Со(ІІ) та Мn(ІІ) центральні йони знаходяться у високоспіновому стані. При аналізі магнетохімічної поведінки високоспінових комплексів виявлено, що, в температурному діапазоні 2-300 К в псевдоклатрохелатах Fe(II) и Мn(ІІ) відсутні обмінні взаємодії, а в псевдоклатрохелатах Со(ІІ) спостерігається наявність орбітального вкладу в магнітні властивості. За допомогою методу ЯМР спектроскопії та теоретичних DFT розрахунків визначено величини тензорів магнітної сприйнятливості та розщеплення в нульовому полі для гексадецилборатного псевдоклатрохелату кобальту. Показано, що гексадецилборатний трис-піразолоксимат кобальту можна використовувати як перспективну магнітну мітку для вивчення будови біомолекул.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г262.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433057 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського