РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757653<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дяків С. В. 
Мікробні угруповання породних відвалів вугільних шахт та роль у їхньому функціонуванні сульфідогенних бактерій : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / С. В. Дяків; НАН України, Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Проаналізовано склад мікробіоти різних порід відвалів вугільних шахт, у яких за умов низьких значень pH, вологості, вмісту органічних речовин і високого вмісту сполук важких металів (ВМ) і сірки домінують ацидофільні тіонові бактерії. Зміна чисельності мікроорганізмів не залежить від сезону. Матриці факторних навантажень демонструють взаємозв'язки між членами мікробного угруповання та фізико-хімічними чинниками середовища. Сірковідновлювальні бактерії зменшують рухомість сполук ВМ унаслідок дисиміляційної сульфур- і металоредукції та входять до латентних факторів впливу. Коефіцієнти педотрофності, оліготрофності та мінералізації-іммобілізації вказують на переважання процесів деструкції органічної речовини у породах природно зарослого та рекультивованого відвалів. Ензиматичні активності невисокі, за винятком целюлазної. Внесення вугільної золи до порід відвалів впливає на зміну взаємозв'язків усередині мікробних угруповань. Досліджено фізіолого-біохімічні властивості та вплив сполук хрому, купруму і феруму на сульфідогенну активність виділених із порід Desulfuromusa sp. СВ30 і Geobacter sp. СВ35, які здійснюють дисиміляційну сульфур-, нітрат-, нітрит- і металоредукцію, окиснюючи органічні субстрати.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.363 + Е40*85:П03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438533 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського