РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757668<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дікова Ю. Л. 
Підсистеми інформаційно-вимірювальних комплексів вугільних шахт для діагностики та прогнозування виробничих процесів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Ю. Л. Дікова; ДВНЗ "Донец. нац. техн. ун-т". - Покровськ, 2018. - 25 c. - укp.

Наведено рішення завдання підвищення якості обслуговуючих виробничих процесів вугільних шахт шляхом створення високоефективних підсистем спеціального призначення, які значно розширять функціональні можливості інформаційно-вимірювальних систем (ІВС), що експлуатуються на підприємствах вугільної промисловості. Створено підсистему спеціального призначення на базі способів прогнозу та контролю стану гірничо-шахтного обладнання (ГШО) та шахтної атмосфери. Розроблено підсистему аналізу та побудови маршрутів, яка вирішує задачу пошуку оптимального транспортування шахтних матеріалів. Запропоновано способи, що лежать в основі розроблених підсистем, засновані на штучних нейронних мережах, нечіткій логіці та метаевристиках. Запропоновано також способи контролю стану ГШО та шахтної атмосфери на основі нечіткої нейронної мережі та мережі високих порядків. Зазначено, що створена підсистема аналізу стану ГШО та шахтної атмосфери дозволяє проводити комплексну оцінку стану, враховуючи одночасно необхідну кількість вхідних параметрів. Точність одержаних результатів діагностики стану становить 93 %, що на 13 % більше у порівнянні з існуючими способами. Запропоновано способи прогнозу стану ГШО та рудникової атмосфери на основі штучних нейронних мереж NARX і NARMAX, що дозволяють врахувати вплив зовнішніх факторів на прогноз основного показника. Запропоновані нейромережеві підходи аналізу та прогнозу стану є розширюваними на необхідну кількість вхідних параметрів. Розглянуті метаевристичні способи пошуку оптимального транспортування матеріалів дозволяють врахувати обмеження на тип транспортного засобу (ТЗ), на вартість маршруту й особливості ландшафту ділянок поверхні шахти. Використання рішень для пошуку оптимального маршруту дозволить скоротити час транспортування більш, ніж на 40 %, враховуючи при цьому обмеження на тип ТЗ і вартість маршруту.


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1-13 + И31-5-082.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438549 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського