РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757679<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Квітковський В. І. 
Будівельна справа салтівського лісостепового населення в басейні Сіверського Дінця кінця I тис. н.е. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / В. І. Квітковський; НАН України, Ін-т археології. - Київ, 2018. - 17 c. - укp.

Проведено історико-археологічне дослідження цивільного та господарського будівництва салтівського лісостепового населення в басейні Сіверського Дінця кінця І тис. н.е. Предметно окреслено сучасний стан джерельної бази та історії накопичення знань з обраної теми. З урахуванням нових археологічних матеріалів, які введено до наукового обігу, розглянуто питання будівельного процесу та технологічних прийомів, здійснено їх порівняння залежно від особливостей споруд. Розглянуто локальні особливості в будівельній справі населення, проаналізовано вплив природних чинників і будівельних традицій сусідніх народів, зокрема слов'ян. Зазначено, що в домобудівництві провідним типом є житло із заглибленою частиною прямокутної або квадратної форми. Стіни, в основному, зводилися за допомогою каркасно-стовпової та безстовпової конструкцій і могли будуватися з відступом від краю котловану. Головними компонентами внутрішнього простору були опалювальні пристрої, які мали різноманітні типи та конструкції. Залежно від функціонального призначення господарські споруди розподілялися на хліви, літні кухні, льохи для збереження припасів і будівлі загального призначення. Ремісничі будівлі представлені металургійними та гончарними майстернями. Окремі споруди іноді поєднували житлову та ремісничу функції. З урахуванням накопиченого досвіду запропоновано варіанти реконструкцій житлових споруд.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР5-4ХАР)4-4 + Т4(45РОС345-4БЄЛ)4-4 + Т491 + Т4(2)432.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438559 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського