РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757690<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Діденко С. М. 
Хірургічне лікування хронічної критичної ішемії нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / С. М. Діденко; Харків. мед. акад. післядиплом. освіти. - Харків, 2019. - 36 c. - укp.

Роботу засновано на аналізі результатів хірургічного лікування 439 хворих з хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок (ХКІНК) та цукровим діабетом (ЦД). В умовах діабетичної мікроангіопатії (ДМАП) у шкірі та м'язах спостерігалося порушення проліферації клітин епідермісу та внутрішньоклітинної регенерації міоцитів та сполучнотканинних структур м'язів, що пов'язане із зменшенням просвіту та порушенням проникності базальної мембрани судин гемомікроциркуляторного русла. У хворих із тяжким ступенем ДМАП тромбоз після гібридної реконструктивної операції (ГРО) зафіксовано у 7 (22,6%) з 31 спостереження. Доведено переваги виконання ендоваскулярного втручання (ЕВ) при ізольованому стенотично-оклюзійному ураженні (СОУ) артерій підколінно-гомілково-стопового сегменту (ПГСС) та ГРО при поєднаному СОУ артерій ПГСС та поверхневої стегнової артерії перед відкритими операціями. Летальність після відкритих реконструкцій достовірно вища, ніж після ЕВ - 4,0% проти 1,3% (р<0,001) ніж після ГРО 7,9% проти 4,6% (р<0,05). Результати прямої реваскуляризації (ПР) за вірогідністю загоєння через 1 і 6 міс достовірно кращі, ніж опосередкована реваскуляризація (ОР) (96,8 і 75,9%; р<0,001) і (98,9% і 86,1%; р<0,05). Результати ПР та ОР через колатералі через 1 і 6 міс. є зіставними (р>0,05). Дотримання ангіосомної концепції при реваскуляризації стопи у пацієнтів з ішемічною формою синдрому діабетичної стопи достовірно покращує вірогідність загоєння виразково-некротичних уражень. Розроблено методику розрахунку показника ступеня ДМАП і алгоритм післяопераційного обстеження з урахуванням факторів ризику тромбозу зони артеріальної реконструкції. Кумулятивний рівень збереження кінцівки через 1 і 3 роки після попереджуючих та повторних операцій склав відповідно 98,3% проти 75,4% (р<0,05) та 91,5% проти 49,2% (р<0,01).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р457.862.035-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438500 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського