РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757762<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яковлєва В. Г. 
Діагностика та прогнозування порушень судинно-тромбоцитарного й коагуляційного гемостазу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / В. Г. Яковлєва; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. - Київ, 2019. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено актуальному завданню пульмонології - розробці алгоритму діагностики та прогнозування порушень судинно-тромбоцитарного та коагуляційного гемостазу у хворих на хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) з урахуванням тяжкості перебігу хвороби, виразності системного запалення, фази патологічного процесу та одержуваної терапії. У хворих на ХОЗЛ гемостазіологічні порушення розвиваються на рівнях як судинно-тромбоцитарної, так і коагуляційної ланок гемостазу, здебільшого у бік гіперкоагуляції. За даними ROC-аналізу оптимальним прогностичним показником щодо формування у хворих на ХОЗЛ судинно-тромбоцитарних порушень був визнаний індекс адгезії тромбоцитів (ІАТ), а коагуляційних порушень - С-реактивний протеїн (СРП). Значення ІАТ понад 41,0 % вказує на гіперагрегацію, нижче за 28,0 % - на гіпоагрегацію. Рівень СРП понад 4,62 мг/л асоціюється з гіперкоагуляцією. Встановлено, що при тяжкому перебігу ХОЗЛ невідповідне тяжкості хвороби лікування, зокрема низькі дози інгаляційного глюкокортикостероїду (ІГКС) або повна їх відсутність, може призводити до погіршення стану судинно-тромбоцитарного та коагуляційного гемостазу. Прийом відповідної тяжкості хвороби терапії, у першу чергу ІГКС, зумовлює часткову стабілізацію показників судинно-тромбоцитарного та коагуляційного гемостазу. При інфекційному загостренні ХОЗЛ відбувається дестабілізація як судинно-тромбоцитарної, так і коагуляційної ланок гемостазу. Через місяць після завершення загострення відбувається стабілізація показників судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу, проте достовірно не змінюються показники коагуляційної ланки. Розроблено алгоритм діагностики та прогнозування порушень гемостазу у хворих на ХОЗЛ, який дозволяє виділити категорії осіб з найбільш та найменш вірогідними порушеннями у системі гемостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р410-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438481 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського