РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757857<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мартиненко Я. А. 
Особливості розвитку нервової системи у дітей, які народилися з екстремально низькою масою тіла (клініка, нейровізуалізація, тактика лікування, прогноз) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Я. А. Мартиненко; НАМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2019. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена актуальній проблемі перинатальної неврології збереження здоров'я дітей, які народилися з екстремально низькою масою тіла (ЕНМТ), шляхом проведення ранньої діагностики патології нервової системи та виконання комплексних терапевтичних заходів. Частота народження дітей з ЕНМТ в окремо виділеному регіоні становить 0,21 % серед усіх новонароджених та 5,24 % серед недоношених. Загальна летальність складає 71,77 %. Серед дітей, які залишились живими, жодної дитини без патології нервової системи не було виявлено. У 50,85 % дітей діагностовано церебральний параліч, у 18,64 % - епілепсію, у 15,25 % - порушення зору, у 3,39 % - порушення слуху. Аналіз антенатальних факторів ризику з боку матері показав, що домінуючими факторами ризику народження дітей з ЕНМТ є соціальні. Нейросонографія є скринінговим методом обстеження головного мозку у новонародженого, але такий метод має обмежені можливості щодо прогнозування розвитку дитини.Тому МРТ є ''золотим стандартом'' оцінки тяжкості структурних уражень головного мозку за умови своєчасного раннього та динамічного його проведення. Народження дітей з ЕНМТ призводить до зменшення об'ємних показників головного мозку, що негативно впливає на подальший розвиток дитини. Результати дослідження дозволили розробити схему діагностично-терапевтичних заходів для запобігання тяжкої патології нервової системи у дітей, які народилися з ЕНМТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 + Р731.152

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438857 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського