РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000757933<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щербакова Ю. В. 
Оперкулятні дискоміцети родини Pyronemataceae Полонинсько-Чорногірських Карпат : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.21 / Ю. В. Щербакова; Ін-т ботаніки ім. М.Г. Холодного, НАН України. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Досліджено видовий склад, систематичну структуру, морфологію, екологічні особливості та поширення дискоміцетів родини Pyronemataceae Полонинсько-Чорногірських Карпат. На території Полонинсько-Чорногірських Карпат зареєстровано 55 видів з 27 родів, що належать до родини Ругоnеmаtасеае. Вперше для регіону дослідження наведено 48 видів дискоміцетів, з яких 39 є новими для території Українських Карпат, а 5 родів та 23 види вперше зареєстровані в Україні. Виявлено представника роду Trichophaea, який, з огляду на анатомо-морфологічні та екологічні особливості, а також результати молекулярно-генетичних досліджень, імовірно, є новим для світової мікобіоти видом, та надано його оригінальний опис. Встановлено, що з урахуванням літературних даних, родина Руrоnеmatасеае в межах Полонинсько-Чорногірських Карпат на сьогодні представлена 28 родами і 57 видами, в Українських Карпатах 63 видами, в Україні загалом - 97 видами. Аналіз таксономічної структури родини показав, що провідним родом на дослідженій території є Scutellinia, у межах якого зареєстровано 15 видів. Інші роди представлені 1 - 5 видами. Детально вивчено та проаналізовано анатомо-морфологічні особливості зареєстрованих представників, досліджено їх поширення в Українських Карпатах та загалом в Україні. Встановлено, що видовий склад родини Руrоnеmаtасеае Полонинсько-Чорногірських Карпат є досить унікальним у порівнянні з іншими регіонами України. Найбільш подібними за видовим складом до даної території виявились Ростоцько-Опільські ліси та Західне Полісся України. Здійснено розподіл виявлених таксонів в межах трьох трофічних груп - сапротрофів, симбіотрофів та біотрофів. Переважали на дослідженій території сапротрофи, що обумовлено сприятливими едафічними умовами та наявністю значної кількості відмерлої деревини. Сапротрофний блок представлений 5 субстратними групами (карботрофи, копротрофи, ксилотрофи, гумусові та підстилкові сапротрофи). Особливу увагу приділено дослідженню дискоміцетів постпірогенних ділянок. Вперше отримано плодоношення пірофільного гриба Anthracobia maurilabra в умовах чистої культури. Проаналізовано особливості розподілу представників родини за висотними рослинними поясами. Досліджено видовий склад дискоміцетів на території п'яти об'єктів природно- заповідного фонду (Карпатський біосферний заповідник, Ужанський НПП, НПП "Синевир", НПП "Черемоський" та Карпатський НПП). В результаті аналізу філогенетичних взаємовідносин роду Trichophaea та близьких до нього таксонів за трьома генетичними маркерами рибосомального кластеру генів ядерної ДНК виявлено філогенетичну неоднорідність всередині роду Wilcoxina, та підтверджено гетерогенність родів Trichophaea та Anthracobia.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.552.3*85

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438688 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського