РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758013<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибалка Я. В. 
Оптимізація лікування хронічних ран із застосуванням PRP-терапії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / Я. В. Рибалка; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - ВІнниця, 2019. - 20 c. - укp.

Досліджено проблеми лікування пацієнтів з хронічними ранами (ХР) та покращено безпосередні та віддалені результати лікування цих хворих. Проаналізовано результати комплексного клінічного обстеження та хірургічного лікування хворих з ХР різної локалізації та генезу. Розглянуто результати комплексного клінічного обстеження та хірургічного лікування 147 хворих з ХР різної локалізації, (основна група - 74 хворих, що додатково до комплексного лікування ХР отримували місцеве лікування стимуляторами ранової регенерації: плазмою збагаченою тромбоцитами (PRP), та група порівняння - 73 пацієнтів, що лікувалися за традиційними підходами.). Групи (основну та порівняння) було поділено на підгрупи в залежності від генезу: на фоні хронічної артеріальної недостатності (підгрупи ІА та ІІА) та венозної недостатності (ІВ та ІІВ). Заходи PRP-терапії в комплексному лікуванні дозволили збільшити частоту добрих результатів лікування (повне загоєння рани або зменшення її площі >70 %) у пацієнтів основної групи на 20,2 %, сприяли збільшенню регенераторних типів цитограми на 12 добу дослідження у пацієнтів основної групі на 50,3 %, мікробної контамінації ХР у пацієнтів основної групи на 8 добу дослідження у 2,8 рази, та в 1,5 рази на 12 добу та збільшенню частоти завершеного фагоцитозу на 8 добу на 15,1 %, на 12 добу на 35,4 %, статистично значимо знизити частоту незадовільних результатів аутодермопластики на 9,4%, скоротити терміни післяопераційного стаціонарного лікування та повного загоєння ранового дефекту в 1,5 рази та зменшити кількість рецидивів ХР на 15,1%. При застосуванні PRP-терапії в комплексі передопераційної підготовки до АДП вдалося скоротити середній термін підготовки ХР в 1,49 рази. Площа аутотрансплантату, що прижився, в основній групі склав 89,04 % ± 3,8, в групі порівняння 75,43 ± 6,8.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438803 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського