РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758045<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дідкова Ю. П. 
Клініко-нейрофізіологічна, нейровізуалізаційна та гемодинамічна характеристика ускладнень мігрені (мігренозний статус та мігрень-індукований інсульт) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Ю. П. Дідкова; НАМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2019. - 20, [1] c. - укp.

На підставі неврологічних, гемодинамічних, нейфізіологічних та нейровізуалізаційних обстежень хворих визначено особливості клінічного перебігу ускладнених форм мігрені: мігренозного статусу та мігрень-індукованого інсульту. Серед обстежених хворих з ускладненими формами мігрені діагностовано високий рівень інтенсивності головного болю за візуально аналоговою шкалою (ВАШ) та виражену втрату соціальної адаптації за шкалою Migraine Disability Assessment (MIDAS). Виявлено, що не залежно від форми мігрені, ускладненої мігренозним статусом, стан гемодинаміки в басейні середніх мозкових артерій та по базилярній артерії суттєво відрізняється від таких показників в контрольній групі, що вказує на наявність зриву їх компенсації в період між нападами. На основі даних нейровізуалізаційних обстежень виявлено характерне формування ознак атрофічного процесу та дрібновогнищевих зон гліозу та формування хронічної дизрезорбтивної гідроцефалії. Вперше показано кореляційний зв'язок між виявленими змінами показників гемодинаміки в період між нападами мігренозного болю, вогнищевими змінами речовини головного мозку та наявністю транзиторної неврологічної симптоматики під час мігренозного статусу. У разі аналізу електроенцефалограмо-картування у пацієнтів з мігренозним статусом виявлено десинхронізацію в тета-діапазоні, яка посилювалась після ритмічної фотостимуляції та переважання питомої ваги міжпівкульних кореляцій в альфа-діапазоні. Виявлені зміни можуть вказувати на порушення зв'язків між корою та таламо-лімбічними структурами. Вперше описано клінічну картину, виявлено нейровізуалізаційні та гемодинамічні зміни у хворих з мігрень-індукованим інсультом. Показано достовірну ефективність застосування розчину натрію вальпроату під час лікування мігренозного статусу хворих на мігрень у вигляді зниження ступеню втрати працездатності та повсякденної активності на протязі 6-8 місяців після лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438730 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського