РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758208<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шешин Г. О. 
Кінетичні та динамічні ефекти у надплинному гелії та його ізотопічних розчинах в умовах неоднорідності температури та тиску : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.09 / Г. О. Шешин; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна. - Харків, 2017. - 28 c. - укp.

Дисертаційну роботу присвячено експериментальному дослідженню кінетичних властивостей надплинного гелію і слабкого розчину 3Не в 4Не при наднизьких температурах. Показано, що під дією градієнтів температури і концентрації у надплинному розчині 3Не - 4Не спостерігається гетерогенне зародкоутворення на квантованих вихрах концентрованої фази 3Не. Встановлено, що в подальшому відбувається розшарування фаз та поява міжфазної межі, в результаті нестійкості якої виникає конвекційна турбулентність розчину. Досліджено рухливість міжфазної межі в умовах градієнта тиску та виявлено, що при Г<0,1К температурна залежність коефіцієнта рухливості межі є функцією, обернено пропорційною квадрату температури. Досліджено перехід від ламінарної до турбулентної течії в Не II та розчинах 3Не - 4Не . Виявлено, що в Не II при Т < 1 К з'являється проміжний режим надплинної течії, який обумовлено розсіюванням теплових збуджень на квантованих вихрах. Виявлено, що додавання домішки 3Не призводить до істотного збільшення критичної швидкості переходу до турбулентної течії. Досліджено вплив сил Ван-дер-Ваальса на температуру надплинного переходу в атомних плівках 4Не, адсорбованого на графойлі. Виявлено, що нанесення проміжних атомних шарів дейтероводню на графойл призводить до підвищення температури надплинного переходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.32,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429222 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського