РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758230<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко Л. А. 
Особливості застосування мікробного препарату Поліміксобактерину в технології вирощування кукурудзи для оптимізації продукційного процесу культури : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.07 / Л. А. Шевченко; НААН України, Ін-т с.-г. мікробіології та агропром. вир-ва. - Чернігів, 2019. - 23 c. - укp.

Вперше науково обгрунтовано доцільність застосування у технології вирощування кукурудзи агроприйому, який включає бактеризацію насіння й обробку рослин під час вегетації мікробним препаратом Поліміксобактерином. Розширено уявлення про кількісний вміст фізіологічно активних речовин - продуктів метаболізму Paenibacillus polymyxa КВ - індоліл-3-оцтової кислоти гідразид, індоліл-3-карбоксилової та абсцизової кислоти, які забезпечують стимулювання ростових процесів, стійкість до абіотичних стресів, і механізм дії P. polymyxa КВ на чисельність мікроорганізмів і біологічну трансформацію сполук фосфору в ризосферному грунті рослин кукурудзи. Доведено, що P. polymyxa КВ проявляє здатність синтезувати екзополісахариди - амілопектин і леван, які здатні активізувати процеси мінералізації фосфатів грунту. Виявлено антагоністичну активність P. polymyxa КВ до фітопатогенних мікроміцетів Fusarium culmorum, Alternaria alternate, Nigrospora oryzae. Поглиблено знання про механізм біометричних, морфогенетичних, фізіологічних і біохімічних змін у рослинах кукурудзи за впливу розробленого агроприйому, що забезпечує оптимізацію продукційного процесу культури, який дозволяє підвищити урожайність зерна до 28,6 %, покращити якість продукції та одержати додатковий прибуток у розмірі 8 836 грн / га.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444266 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського