РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758253<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данилюк О. М. 
Масообмін у процесах розчинення у шарі дисперсного матеріалу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / О. М. Данилюк; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів, 2019. - 23 c. - укp.

Зазначено, що розчинення твердих полідисперсних матеріалів є складним технологічним, тепло- та масообмінним процесом. Апарати дня розчинення є громіздкими, а сам процес вимагає, окрім енергетичних, значних капітальних затрат. Тому, на сучасному етапі розвитку багатьох галузей промисловості в Україні існує потреба в інтенсифікації процесів розчинення, у створенні, розробці високоефективних та екологічно безпечних технологій і обладнання. Одним із перспективних методів інтенсифікації розчинення твердої полідисперсної фази є проведення процесу в умовах барботування системи стиснутим повітрям. Інтенсифікація процесу відбувається завдяки інтенсивному переміщенню бульбашок по об'єму апарату, їх розтріскуванню та постійному омиванні твердих частинок рідиною. Наведено теоретичні й експериментальні дослідження гідродинаміки, кінетики та тепломасообмінних процесів для використання науково обгрунтованих параметрів проведення процесу розчинення з використанням енергії стиснутого повітря. Представлено основні фізичні характеристики полідисперсної суміші бензойної кислоти та неорганічних солей, опис експериментальної установки для дослідження гідродинаміки та тепломасообмінних процесів під час розчинення вказаних дисперсних матеріалів, методики визначення основних фізико-механічних характеристик досліджуваних матеріалів. Викладено результати експериментальних досліджень руху бульбашки стисненого повітря у водному розчині, в апараті для розчинення під час пневматичного перемішування. Встановлено, що додавання хімічно інертних перемішуючих додатків позитивно впливає на кінетику процесу розчинення полідисперсної суміші, знижуючи його тривалість і, відповідно, енергозатрати, за рахунок часткового запобігання винесенню твердої фази у шар піни. Визначено гранично допустиму економічно обгрунтовану витрату, за якої зберігається інтенсивний масообмін твердої фази з рідкою. На основі експериментальних досліджень та обчислених даних установлено значення коефіцієнта масовіддачі під час розчинення полідисперсної суміші бензойної кислоти за різних витрат повітря, узагальнено залежність коефіцієнта масовіддачі від концентрації розчину з достатньою для практичних розрахунків точністю. Порівняння розрахованих значень коефіцієнтів масовіддачі з експериментально визначеними показало їх задовільне співпадіння для застосування одержаних розрахункових залежностей на практиці. Визначено коефіцієнт молекулярної дифузії під час розчинення за умов пневматичного перемішування розчину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444289 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського