РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758271<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корольов Г. О. 
Федеративні проекти в Центрально-Східній Європі: зародження, еволюція та реальна політика (1815 – 1921 рр.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.02 / Г. О. Корольов; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2020. - 35 c. - укp.

Досліджено історію федеративних проєктів у Центрально-Східній Європі (1815 - 1921 pp.). Для вивчення еволюції федералізму як ідеології та політичної теорії застосовано методологію "перехресної історії" та міждисциплінарний підхід. Запропоновано концептуалізацію федеративних проєктів та ідей, які виникали й розвивалися під впливом конкретних історичних подій, і не мали концептуальної тяглості. Представлено порівняльний аналіз різноманітних федеративних проєктів, проєктів "сполучених штатів" і федералізації нових національних держав. Доведено гіпотезу, що в XIX ст. федеративні ідеї та проєкти спочатку розвивалися як ідеологічні утопії, а на початку XX ст., особливо під впливом Першої світової війни, вони перетворилися на інструмент реальної політики. Саме тому федеративні проєкти в Центрально-Східній Європі можна пояснити в контексті історичної ситуації "між Німеччиною й Росією". Якщо в "довгому XIX ст." йшов процес "націоналізації імперії", то світова війна зруйнувала уявлення про вічність імперій. У 1918 р. більшість національних діячів уже виходили з принципу "імперіалізації націй", риторично приймали формулу федералізації (конфедерації), при цьому навіть не думаючи про її втілення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(44/45)5/6-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444551 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського