РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758339<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Головко О. С. 
Інститут президента в системі державного управління національної безпеки України та світу : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.05 / О. С. Головко; Приват. ВНЗ ''Міжрегіон. акад. упр. персоналом''. - Київ, 2020. - 23 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення важливого науково-теоретичного завдання, що полягає в обгрунтуванні концептуальних засад ролі інституту Президента у становленні та розвитку системи державного управління у сфері державної безпеки, розробленні пропозицій щодо подальшого вдосконалення механізмів державного управління сферою національної безпеки України в цілому. Зокрема, розкрито, що в у сфері функціонування інституту Президента в системі державного управління національної безпеки ключову роль відіграють наступні чинники та тенденції: інститут Президента в системі державного управління національної безпеки об'єктивно має стратегічний характер; глибина і детальність аналізу загроз національним інтересам має бути достатньою для прийняття рішень, адекватних їх рівню; для реалізації і захисту національних інтересів принциповим є всебічне врахування не тільки наявних, а й потенційних можливостей, а також глобальних процесів і тенденцій світового розвитку; зміцнення обороноздатності України вимагає підвищення ефективності управління складовими системи забезпечення національної безпеки як сукупності взаємопов'язаних, взаємодіючих органів державного управління, головну роль серед яких посідає інститут Президента. Встановлено, що центральне місце у функціях і компетенціях Глави Української держави посідають повноваження у сфері забезпечення національної безпеки. Фактично саме йому підпорядкована вся сфера державного управління обороною та забезпечення національної безпеки, оскільки реалізація таких завдань потребує концентрації та єдності влади, координації діяльності всіх гілок державної влади та максимально оперативного прийняття владних рішень. Запропоновано авторське обгрунтування Концепції національної безпеки України з метою створення дієвого механізму стратегічного управління, здатного гнучко реагувати на різноманітні соціально-економічні, політичні, культурні й інші зміни в Україні та світі. Запропоновано низку шляхів вдосконалення ключових механізмів реалізації функцій інституту Президента в системі державного управління національною безпекою України, спрямованих на інституційно-функціональне забезпечення системи державного управління національною безпекою на стратегічному, оперативному та тактичному рівнях управління, взаємоузгоджену діяльність інституту Президента, органів публічної влади, міжнародних інститутів і громадськості у контексті національних інтересів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444672 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського