РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758369<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калач Д. М. 
Міжконфесійний діалог у сучасній Україні: філософсько-релігієзнавчий аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Д. М. Калач; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Увагу приділено комплексному філософсько-релігієзнавчому аналізу міжконфесійного діалогу між представниками християнських церков. Зазначено, що в умовах розбудови громадянського суспільства діалог стає регулятором оптимізації міжконфесійних відносин. Констатовано, що міжконфесійний діалог як засіб запобігання конфліктів не гарантує розв'язання суперечностей у релігійному середовищі, однак сприяє мінімізації напруги між суб'єктами конфесійних відносин. Запропоновано можливі способи побудови діалогу у сфері державно-церковних відносин в українському суспільстві, які сприятимуть їх стабілізації, а саме: рівність, гарантування права на трактування істини, світоглядних й ціннісних орієнтирів без абсолютизації їх істинності. Аргументовано, що формування сприятливого середовища для врегулювання відносин і пошук компромісу між представниками християнських конфесій та базові основи віротерпимості повинні грунтуватися на використанні принципів толерантності й конструктивного мирного діалогу. Можливим напрямом розв'язання релігійних протиріч визначено об'єднання християнських конфесій навколо постаті Христа, ідеї автокефалії з поступовим нівелюванням ідеологічних розрізнень і злиттям у помісну церкву, а оптимальною формою міжконфесійних та державно-церковних відносин - партнерські, як такі, що забезпечать деполітизацію релігійної сфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)36-100

Шифр НБУВ: РА430989 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського