РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758380<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Щоголєв А. С. 
Пролонгована дія опромінення червоним світлом на вуглеводний обмін і продукційний процес рослин томату (Lycopersicon esculentum Mill.) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.12 / А. С. Щоголєв; Нац. акад. наук України, Ін-т фізіології рослин і генетики. - Київ, 2017. - 22 c. - укp.

Вивчено вплив активації фітохромів червоним світлом (ЧС, 660нм), дальнім червоним світлом (ДЧС, 730нм) та ЧС+ДЧС у розсаді на ріст, розвиток, продуктивність і обмін вуглеводів у сортів томатів різних строків дозрівання у незахищеному грунті. Встановлено, що у сорту ранніх строків дозрівання Кременчуцький незначно змінювалася швидкість росту у висоту, формування кількості і площі листків та темпи розвитку, а у пізньостиглого сорту Асе 55 vf ці процеси істотно прискорювалися. У обох сортів за дії ЧС на розсаду зростав урожай плодів (на 18-25 %). Розроблений метод стимуляції розвитку і продуктивності томатів незахищеного грунту (Пат. 77206 Україна, МПК (2006) А01 G 7/04.), який дозволяє підвищити їх продуктивність на 14-68 %, залежно від генотипу сорту. Активація фітохромів у розсаді викликала у листках рослин незахищеного грунту зміну денної динаміки вмісту цукрів і крохмалю, їх накопичення і відтікання. Ці пролонговані ефекти залежали від довжини хвилі ЧС і генотипу сорту, але модифікувалися температурними умовами періоду вегетації. У листках розсади безпосередньо за опромінення та через 2 і 6 діб після його припинення змінювалася динаміка вмісту вуглеводів, активність кислої інвертази, сахарозофосфатсинтази, сахарозосинтази та амілаз. Зазначено, що ці короткострокові ефекти дії фітохромів залежали від довжини хвилі ЧС та генотипу сорту. Встановлено, що досліджувані процеси підлягають фітохромному контролю. Пролонговані ефекти фітохромів, вірогідно, обумовлено запуском програм морфогенезу вже на ранніх етапах розвитку за рахунок фітохромного контролю метаболічних процесів, зокрема вуглеводного обміну. Різну реакцію сортів на активацію фітохромів пов'язано з генетично детермінованими відмінностями за складом системи фітохромів та їх фізіологічною активністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-271.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431000 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського