РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758478<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шаф О. В. 
Гендерно-психологічні аспекти української лірики XX століття : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.01 / О. В. Шаф; НАН України, Ін-т літ. ім. Т.Г. Шевченка. - Київ, 2020. - 40 c. - укp.

Конкретизовано теоретико-методологічні засади гендерного літературознавства, специфіку гендерно-психологічного підходу до вивчення лірики. Сформульовано зміст маскулінності / фемінінності як антропологічних і поетикальних категорій, окреслено маскулінні / фемінінні психогендерні профілі, що в художньому тексті диференціюють маскулінну / фемінінну ліричну свідомість, а також визначено наративно-концептологічні стратегії її поетикального вираження. Українську лірику XX ст. (модернізм 1910 - 1920-х рр., соцреалізм, (пост)шістдесятництво, герметичну та карнавальну поезію останніх десятиліть, а також творчість Празької школи, ОУП ''Слово'', Нью-Йоркської групи та сучасних українських поетів зарубіжжя) проаналізовано в продуктивних для трансляції гендерних смислів когнітивних сферах тілесності, сексуальності, дочірніх / синівських взаємин з материнської та батьківської фігурами, а також ставлення ліричного суб'єкта як батька / матері до власної дитини однойменної й протилежної статі, його сенсожиттєвих, зокрема і творчих, стимулів і уявлень про власну смерть. Специфіку поетикального втілення гендерно-психологічних аспектів названих смислів досліджено крізь призму ідентифікаційної, референційної, світомоделювальної стратегій маскулінного / фемінінного художнього мислення та техніки письма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 + Ю937.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444862 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського