РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758512<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нідельчук О. В. 
Оптимізація пренатальної діагностики, ведення вагітності і пологів при вроджених вадах розвитку легень та діафрагмальній килі у плода : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Нідельчук; НАМН України, Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка О. М. Лук'янової. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Розроблено та впроваджено інноваційні способи пренатальної діагностики, ведення вагітності і пологів при вроджених вадах розвитку (ВВР) легень, грудної клітки (ГК) та вродженій діафрагмальній килі (ВДК) у плода для зниження смертності, захворюваності та інвалідності при цій патології. Визначено фактори ризику, особливості перебігу вагітності, пологів та стан новонароджених у жінок з пренатально діагностованими ВВР легень, ГК та ВДК у плода. Розроблено та запатентовано пренатальні ультразвукові способи оцінки стану легень плода - спосіб визначення відповідності розмірів легень терміну вагітності на основі легенево-феморального індексу (ЛФІ) та спосіб визначення ступеня гіпоплазії легень плода. Уперше розроблено та впроваджено робочі класифікації для оцінки гіпоплазії легень плода на основі аналізу даних біометрії легень та розрахунку індексів відповідності терміну гестації при ВДК. Отримано гестаційні нормограми розмірів легень плода без вроджених вад на кожний тиждень фізіологічної вагітності з 12 до 37 тижня. Визначено нові УЗ-критерії нормального та патологічного розвитку легень, характеристики УЗ-візуалізації при ВВР легень, грудної клітки та ВДК, а також особливості змін УЗ-картини в динаміці вагітності. З метою оптимізації організаційних заходів уперше обгрунтовано та запропоновано розподіл плодів з ВВР легень, ГК та ВДК як пацієнтів у робочі групи на основі пренатальної диспансеризації відповідно до тяжкості ураження для диференційованого ведення вагітності, пологів та своєчасної спеціалізованої допомоги новонародженим. Доведено ефективність пренатальних мультидисциплінарних консиліумів за наявності у плодів ВВР легень, грудної клітки та ВДК. Проведено порівняльний аналіз результатів проспективних та ретроспективних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2 + Р716.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444897 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського