РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758591<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткаченко К. М. 
Експериментальне обгрунтування застосування комбінації глюкозаміну з доксицикліном при запальних захворюваннях суглобів : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / К. М. Ткаченко; Нац. фармацевт. ун-т. - Харків, 2017. - 22 c. - укp.

Експериментально обгрунтовано доцільність створення нового композиційного засобу на основі глюкозаміну гідрохлориду та доксицикліну для оптимізації антиревматичної терапії захворювань суглобів. Визначено, що з ряду тетрациклінів найбільш безпечним та перспективним для подальшого вивчення з метою створення нової композиції з глюкозаміну гідрохлоридом є доксициклін. Найбільш ефективною, безпечною та перспективною є композиція глюкозаміну гідрохлориду з доксицикліну гідрохлоридом (2:1) ("ГА+ДЦ (2:1)") за умовнотерапевтичної дози 44,86 мг/кг. Доведено, що нова композиція чинить антиексудативну дію, яка полягає у переважному впливі на простагландиновий шлях реалізації запальної реакції. Значуща антиальтеративна активність композиції (82,07 %) обумовлена тропністю аміноцукру глюкозаміну до мембран клітин, а також здатністю синтезувати глікозаміноглікани, колаген і білки. Установлено помірний антипроліферативний ефект композиції (21,51 %), що свідчить про позитивний вплив глюкозаміну на дію доксицикліну в комбінації. Доведено, що композиція "ГА+ДЦ (2:1)" за умовнотерапевтичної дози 44,86 мг/кг за рахунок протизапальних та хондропротекторних властивостей чинить значущу терапевтичну дію за умов експериментального остеоартрозу та колаген-індукованого артриту, що дає змогу рекомендувати застосування потенційного препарату на основі цієї композиції для лікування суглобового синдрому, який супроводжує захворювання опорно-рухового апарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432238 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського