РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758617<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовкотруб О. М. 
Виїмчатокрилі молі (Lepidoptera: Gelechiidae) - карантинні шкідники томатів та контроль їх чисельності в Причорноморському степу : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.10 / О. М. Вовкотруб; Національна академія аграрних наук України, Інститут захисту рослин. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Наведено порівняння південноамериканської томатної та картопляної молей за морфологічними та біологічними ознаками в умовах Причорноморського степу. Проведено феромонний моніторинг на виявлення південноамериканської томатної молі (Tula absoluta Меуг.) та картопляної молі Phthorimaea operculella Zell, для виявлення їх осередків на території України. Запропоновано метод картографування карантинних організмів з використанням ГІС технологій за допомогою GPS та адаптація приладу "Гармін 60" для карантинних цілей. Досліджено фенофази розвитку Т. absoluta Меуг. на томатах в умовах Причорноморського степу та зафіксовано, що шкідник може розвиватись в трьох повних поколіннях. Визначено зв'язок динаміки чисельності молі від погодних умов: пік чисельності імаго Т. absoluta Меуг. спостерігався за середньодобової температури 22-27 °С, що припадала на липень - серпень при значенні ГТК 0,7-1,0; коефіцієнт кореляції г=0,60, що свідчить про пряму нелінійну залежність чисельності південноамериканської томатної молі від відносної вологості повітря і дає можливість прогнозування розвитку шкідника в межах даної території. Визначено технічну ефективність препаратів хімічного та біологічного походження: Воліам Флексі 30%, к.с., Корагену 20%, к.с. Спінтор 24%, к.с Проклейм 0,5%, в.р.г. проти карантинних молей, яка становить 90,2%, 88,6%, 70,5% та 85,6% відповідно. Удосконалено систему контролю чисельності карантинних лускокрилих шкідників на томатах, яка включає в себе: карантинні заходи, такі як карантинний догляд продукції та посадкового матеріалу з країн (зон) розповсюдження шкідника, регулярні обстеження; агротехнічні заходи (сівозміна, знищення рослин-резерваторів); профілактичні (феромонний моніторинг) та контролювання в період вегетації культур. Визначено економічну ефективність застосування препаратів хімічного та біологічного походження, рентабельність використання яких становить для Воліам Флексі 30%, к.с. і Корагену 20%, к.с. 163% і 156% відповідно, для Проклейму 0,5%, в.р.г. та Спінтора 24%, с.к. - 131% та 130% відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6 + П491.416.106

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432264 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського