РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758626<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Івченко В. М. 
Біологічні особливості амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia L.) та оптимізація її контролювання в посівах гороху в Лівобережному Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.13 / В. М. Івченко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Вивчено біологічні особливості одного з найнебезпечніших в Україні карантинних бур'янів-алергенів - амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia L.). Розроблено економічно доцільні й екологічно прийнятні заходи захисту від цього бур'яну, які б забезпечили витіснення його з агроценозів, збереження врожаю та поліпшення фітосанітарного стану посівів і довкілля. Встановлено, що серед потенційних запасів насіння бур'янів у ґрунті Великописарівського району Сумської області амброзія полинолиста становить 10 - 20 %. Найбільше його накопичується на землях, що не обробляються, берегах водойм, лісосмугах - 54,1 - 77,8 млн шт. / га. Доведено, що екстракти з бур'яну пригнічують схожість гороху на 22 - 73 %, а дія витяжки з листків барвінку та кореневищ пирію на амброзію викликає зниження її висоти на 4,7 - 6,5 см і зменшення кількості рослин, що зацвіли, на 30 - 50 %. За посухи амброзія формує на 32 % меншу кількість насіння з однієї рослини, яке має схожість 17,8 - 25,7 %. Потомство амброзії полинолистої, одержане після застосування гербіцидів, розвивається швидше, ніж на контролі, і здатне переходити до цвітіння, перебуваючи в ювенільному стані. Для захисту зріджених посівів гороху від комплексу бур'янів, у тому числі амброзії полинолистої, ефективним є послідовне внесення ґрунтового та післясходового гербіцидів (77,3 - 83,0 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.789.7 + П213.3-467

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432343 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського