РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758754<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зульфігаров А. О. 
Гетерометалічні комплексні сполуки 2Со-Ni з аміноспиртами: синтез, будова, електрокаталітичні властивості : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / А. О. Зульфігаров; Національна академія наук України, Інститут загальної та неорганічної хімії імені В. І. Вернадського. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена отриманню багатоядерних комплексних сполук кобальту (III) з етаноламінами з подальшим вивченнях особливостей їх будови, дослідженню електрокаталітичних властивостей в реакціях інтеркаляції/деінтеркаляції літію у вуглецеві матеріали та реакціях розряду-іонізації водню на вуглецевих нанотрубках. Проведені квантово-хімічні розрахунки будови триядерних комплексів 2Со(ІІІ)-№(ІІ) з моно- (НЕйп), ди- (Н2ВеІгп) та триетаноламіном (НзТейті). Встановлено, що найбільш енергетично вигідною є координація комплексних лігандів навколо іону №2+ через чотири місткових атоми оксигену внутрішньо комплексної сполуки Со3+. Враховуючи цей висновок, запропонована схема піролізу комплексів, початковою стадією якого є розрив двох координаційних зв’язків О-Со, чотирьох координаційних зв’язків Ь’-Со та чотирьох зв’язків С-0 біля місткових атомів оксигену, з утворенням вільних радикалів, які потім рекомбінують з угворенням низки летких продуктів. Твердий залишок №Со204 виступає в ролі каталітичного центру в електрохімічних реакціях відновлення йонів літію. Дані експериментальних досліджень продуктів піролізу комплексів в інертній атмосфері аргону, отримані методом ДТА, ЕСП та інфрачервоної спектроскопії, проникаючої та скануючої мікроскопій, газової та рідинної хроматографій з масспектрометрами, узгоджуються із запропонованою схемою. Отримані «шпінелеподібні» каталітичні центри, нанесені на поверхню синтетичного та природного графіту значно покращували електрохімічні характеристики анодних матеріалів літієвих ХДС на основі як гексафторфосфатного так і перхлоратного електролітів. Це підтверджується відповідними результатами гальваностатичних циклувань за струмових навантажень від 0,1 мА/г до 0,5 мА/г. Продукти піролізу триядерних комплексів 2Со(ІІІ)-№(ІІ) з моно-, ді- та триетаноламіном нанесені на поверхню фулеренів дають змогу отримати електрохімічним методом фуллериди літію максимального складу Ьі !6Сбо, ЩО можуть оборотно інтеркалювати/деінтеркалювати до 5-6 атомів літію на молекулу фуллерену. Гетерометалічний комплекс кобальту(ІН)-нікелю(Н) з моноетаноламіном, нанесений на поверхню вуглецевих нанотрубок проявляє високі каталітичні властивості у реакції розряд-іонізації водню, співставні за характеристиками до каталізаторів на основі платини, що використовуються в сучасних системах електрохімічного зберігання водню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.126 + Г128.136

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433139 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського