РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758820<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гудима Ю. В. 
Галицько-Волинське князівство в XI–XIV ст.: територія, природні та людські ресурси : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. В. Гудима; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів, 2020. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено збережені в Київському (ХІІ ст.) та Галицько-Волинському (ХІІІ ст.) літописах відомості про природні та людські ресурси на території феодальних князівств XI - XII ст., які, об'єднавшись, утворили королівство Русі XIIІ – середини XIV ст. Встановлено, що літописні згадки про рельєф, клімат, грунти, води, рослинний і тваринний світ свідчать про тісний взаємовплив природніх умов і людської діяльності. Проаналізовано згадки літописів про річки, болота й озера на території Прикарпаття, Поділля та Малого Полісся. Розглянуто їхню роль у воєнних кампаніях, а також значення в економічному житті Галицько-Волинської держави (судноплавство, мости, греблі, броди). Визначено наскільки екстремальні кліматичні явища (дощ, сніг, вітер, мороз, туман) у низці конкретних випадків були причинами соціальних катастроф (голод, епідемії), якими були їх наслідки для демографії Галичини та Волині княжої доби. Оцінено стан здоров'я низки історичних постатей (князів) і масштаби поширення масових захворювань. Здійснено ретроспективну реконструкцію територіально-адміністративної організації галицько-волинського пограниччя в історичному районі Пліснеська-Олеська. Підкреслено, що саме там відбувались особливо важливі державотворчі процеси як за княжої доби, так і в наступні кілька століть.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)431

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444774 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського