РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мітченко М. В. 
Особливості патогенезу, діагностики та лікування хворих на гострий неускладнений пієлонефрит (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.06 / М. В. Мітченко; Національна академія медичних наук України, Інститут урології. - Київ, 2020. - 44, [1] c. - укp.

Обстежено та проліковано 246 хворих на гострий неускладнений пієлонефрит (ГНП) на тлі хронічних запальних хвороб органів малого таза (ХЗХОМТ). Доведено, що важкий перебіг захворювання зумовлено інфікуванням сечових і статевих шляхів класичними бактеріями в асоціації з молікутами (М. hominis та / або Ureaplasma spp.), які ідентифіковано у двох третин обстежених пацієнток. Установлено одночасне інфікування сечових і статевих шляхів молікутами (93,2 % випадків серед інфікованих молікутами), що підтвердило наявність джерела інфекції у статевих шляхах. Діагностичний рівень IgG-антитіл до молікутів у сироватці крові збігався з індикацією Ureaplasma spp. у сечових (94,2 % випадків) і статевих (89,8 %) шляхах, що доводить їх причетність до розвитку запального процесу як у сечових, так і статевих шляхах. Найбільші порушення місцевого імунітету слизових оболонок сечових шляхів зареєстровано за наявності їх інфікування молікутами. Встановлено одночасне підвищення титрів протиниркових аутоантитіл та діагностичні рівні IgG-антитіл до молікутів у сироватці крові у 47,0 % випадків. Експериментально доведено, що при моделюванні пієлонефриту, незалежно від способу локального введення клінічного ізоляту U. parvum лабораторним тваринам (у сечовід або тканину матки), як у статевих, так і в сечових шляхах розвивається первинно хронічний запальний процес, відмінний від бактеріального. Таким чином, ГНП на тлі супутніх ХЗХОМТ за наявності інфікування M. hominis та / або Ureaplasma spp. - це початок рецидивуючого перебігу пієлонефриту в майбутньому, що обґрунтовує застосування додаткової антибактеріальної терапії, специфічної імунотерапії та пробіотиків, спрямованих на ерадикацію молікутів, як патогенетичної ланки розвитку та рецидивування інфекційно-запальних захворювань сечових шляхів у жінок репродуктивного віку. Результатами апробації запропонованої схеми засвідчено її високий лікувальний потенціал і перспективу застосування у клінічній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського