РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758905<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Завгородня В. А. 
Індивідуальні особливості функціонування гемодинаміки при гіпокапнії дихання у чоловіків : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. А. Завгородня; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. - Черкаси, 2020. - 20 c. - укp.

Досліджено індивідуальні особливості змін центральної та церебральної гемодинаміки, варіабельність серцевого ритму при гіпокапнії гіпервентиляції. Доведено, що дихання з частотою 30 циклів за хвилину упродовж 10 хв приводить до суттєвого зниження рівня карбон (IV) оксиду в альвеолярному повітрі у середньому з 40,12 ± 0,361 мм рт. ст. до 18,59 ± 0,542 мм рт. ст. із відсутністю повного відновлення упродовж 40 хв. Реактивність PetCO2 при впливі та в період відновлення мала широкий розкид індивідуальних проявів. Останні обумовлені фоновим рівнем даного показника, який є індивідуально-типологічною характеристикою організму людини. Під час 10-хвилинної гіпервентиляції з частотою 30 циклів за хвилину спостерігається зменшення тривалості R-R інтервалів і загального периферичного опору судин, збільшення серцевого індексу. У період відновлення значущим було тільки подовження тривалості R-R інтервалів максимально на 20-ій хвилині. Доведено, що ваготоніки, нормотоніки, а також чоловіки із середнім вихідним рівнем PetCO2 відзначаються ефективнішими змінами гемодинаміки під дією гіпокапнії, так як у цих осіб серцевий викид зростав у меншій мірі за рахунок прискорення частоти серцевих скорочень на фоні сталого рівня ударного індексу поряд із меншим значенням індексу напруження міокарда. Встановлено, що вищий фоновий рівень PetCO2 серед обстежених мають ваготоніки. Реактивність гемодинаміки залежала від вихідного рівня напруження карбон (IV) оксиду в альвеолярному повітрі: у чоловіків із середнім і високим його рівнем реактивність вища, ніж у представників групи з низьким фоновим PetCO2. При гіпервентиляції показники часового аналізу та потужності спектру тривалості R-R інтервалів вірогідно знижуються. Через 40 хв відновлення спостерігали вищі їх значення у порівнянні з фоном. У чоловіків із високим і середнім вихідним рівнем PetCO2 як у стані спокою, так і при гіпокапнії відмічено вищі значення варіативності серцевого ритму порівняно з особами із низьким його рівнем. З'ясовано, що ваготоніки характеризуються найбільшою варіативністю реакцій під час гіпокапнії та найменшим напруженням регуляторних систем. Під впливом гіпокапнії дихання спостерігали збільшення тонусу артеріальних судин і зменшення кровонаповнення басейну сонної артерії головного мозку. Ці реакції мали суттєві міжіндивідуальні відмінності. Особи з високим вихідним рівнем PetCO2, а також нормотоніки та ваготоніки під час гіпокапнії мають вищий рівень кровонаповнення та нижчий тонус церебральних судин. Окреслено перспективи подальшого дослідження впливу гіпокапнії на стан серцево-судинної системи, які вбачаються у з'ясуванні генетичних механізмів одержаних закономірностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733 + Е70*732.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського