РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758920<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Письменна Ю. Б. 
Біорізноманітність, фізіологічні властивості та стійкість до біоцидних засобів мікроміцетів-контамінантів гіпсокартону : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Ю. Б. Письменна; Національна академія наук України, Інститут мікробіології і вірусології імені Д. К. Заболотного. - Київ, 2019. - 22 c. - укp.

Вивчено особливості видового складу мікроскопічних грибів-контамінантів гіпсокартону, їх фізіологічні властивості та стійкість до біоцидних препаратів. Встановлено, що мікобіоту гіпсокартонних конструкцій житлових приміщень представлено 25 видами 12 родів відділу Ascomycota. Виділено, охарактеризовано і проведено порівняння мікобіоти звичайного і вологостійкого гіпсокартону, який ще не експлуатувався. З поверхонь гіпсокартону виділено більше 50 видів мікроміцетів, серед яких на картоні частіше траплялись Aspergillus flavipes,Chaetomium globosum, Dicyma aurea, Trichoderma viride, на гіпсовому осерді - Alternaria chlamydosopra, A. infectoria, Cladosporium cladosporioides, Stachybotrys chartarum. За умов підвищеної вологості повітря гіпсокартон не є грибостійким, не характеризується фунгістатичною і фунгіцидною дією (за ГОСТ 9.048-89 бал грибостійкості 4-5). Показано зменшення інтенсивності розвитку міцелію від поверхні до внутрішніх шарів гіпсового осердя. На основі фізіологічних особливостей мікроміцети-контамінанти гіпсокартону розподілено на дві групи: первинні контамінанти - конкурентоздатні види з високою швидкістю росту, що знаходяться у матеріалі та на його поверхні (S. chartarum і Chaetomium spp.); та вторинні - види з високою здатністю метаболізувати субстрат, що розвиваються на матеріалі та трапляються у повітрі (види родів Acremonium, Aspergillus, Cladosporium, Penicillium, Trichoderma тощо). Встановлено антифунгальну дію на мікроміцети-контамінанти гіпсокартону препаратів Biotol, Sanitol, Royal Flo, Triora. Найдієвішим з них був Biotol з додаванням 0,1% ЕДТА, меншою активністю характеризувався Sanitol, який належить до класу четвертинно-амонійних сполук, що є менш токсичними і рекомендованими для застосування у приміщеннях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*873 + Н312.320.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського