РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758945<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікольчук І. В. 
Відображення звичаєво-правових традицій у фольклорі Київщини : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.07 / І. В. Нікольчук; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Вперше в українській фольклористиці комплексно досліджено твори усної народної творчості у кореляції зі звичаєво-правовими нормами. Текстовий матеріал, сюжети та мотиви окремих жанрів фольклору Київщини - адже саме на цій території з центром у Києві зародилася правотворча наука - розглянуто через призму звичаєвого права, що дозволяє розкрити їх роль та значення у процесі формування первісної юриспруденції. На основі аналізу наукової літератури, з опертям на історичні та етнографічні дані, охарактеризовано особливості етнічного складу регіону, його народної культури. При порівнянні справ волосних судів та фабульних зразків усної народної творчості Київщини виокремлено їх спільну тематику та мотиви. Компаративний аналіз дає змогу виявити, що твори різних жанрів фольклору репрезентують і різні правові норми. Кожен окремий жанр усної народної творчості представляє певний вид права: паремійна проза (приказки та прислів’я) - це своєрідна добірка норм та приписів звичаєвого права, стосунків між людьми, різноманітних договірних взаємин, певних правил, порушення яких могло спричинити кримінальну, адміністративну, дисциплінарну відповідальність; лірика (пісенність весняно-літнього циклу, колядки та щедрівки, весільні пісні) - трудове та сімейне право; балади — переважно кримінальне право.Таким чином, фольклорні твори досліджуваного регіону в межах окремих жанрів репрезентують певні постулати звичаєвого права, яке нормувало відносини в суспільстві (громаді, взаємини між сусідами) та стосунки в родині (сім’ї). Оцінено усну народну творчість Київщини, її фольклорні жанри з точки зору норм права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-694

Шифр НБУВ: РА444218 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського