РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000758993<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пентелюк О. С. 
Внутрішньородове дендрорізноманіття Aesculus L. урбосередовища Києва (адаптація до ентомостресу, вторинний метаболізм, стійкість) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.03.01 / О. С. Пентелюк; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2018. - 27 c. - укp.

Уперше подано теоретичне, науково-методичне й експериментальне обґрунтування і нове вирішення актуального наукового завдання щодо формування адаптивних реакцій видів роду Aesculus L. на ушкодження C. ohridella урбосередовища Києва. Установлено закономірності нагромадження вмісту і склад вторинних метаболітів, зокрема фенольних сполук у листках стійких видів та форм (культиварів) рослин роду Aesculus L. в умовах водного дефіциту. Визначено взаємозалежність між ступенем обводнення й інтенсивністю біосинтетичних процесів за відношенням РНК до ДНК у функціонально активних листках видів роду Aesculus L. на організменому рівні. У форми рослин A. hippocastanum L., яка нестійка проти C. ohridella, встановлено активізацію процесів вторинного метаболізму і нагромадження вмісту фенольних сполук, що залучаються у системи захисту клітинних структур від пошкодження гусеницями. Кількість катехінів і конденсованих танінів у листках форми рослин A. hippocastanum L., яка стійка проти C. ohridella, у 12 - 15 разів менша, ніж нестійкої. Динаміку вмісту флавоноїдів, як фізіологічну реакцію рослин на механічні пошкодження, описано функцією логнормальної залежності. На підставі математичної моделі вперше визначено чотири періоди нагромадження поліфенолів у листках рослин A. hippocastanum L., зокрема пролонгації, активного синтезу, насичення і біохімічної трансформації. У покривних тканинах і вторинній корі пагонів рослин роду Aesculus L. визначено накопичення вторинних метаболітів, які за кількісним й якісним складом дозволяють виділити види та гібриди в окремі групи. За видовим складом вони збігаються з секціями, які сформовані за результатами морфологічного та молекулярно-генетичного аналізу. Уперше запропоновано біохімічні маркери середньо- і високомолекулярних сполук з Rf від 0,1 до 0,3 для відбору сіянців форм A. hippocastanum L. із ознаками високої потенційної фізіологічної стійкості проти C. ohridella. Для мікроклонального розмноження стійкої проти C. ohridella і придатної для адаптації в умовах in vivo форми A. hippocastanum L. розроблено технологію поетапного морфогенезу через послідовну ініціацію калюсогенезу - дедиференціацію та диференціацію тканин з отриманням морфогенних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.13-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського